כמה עובדות על בניה ירוקה – אקולוגית

Home/כמה עובדות על בניה ירוקה – אקולוגית

כמה עובדות על בניה ירוקה – אקולוגית

אנו חיים כיום בעולם בו לכל אחד מאיתנו ישנה אחריות סביבתית, עולם בו אנו נדרשים להבטחת ערך הקיימות באמצעות שמירה על סביבה ירוקה, איש איש בפועלו ובאופן בו הוא מתנהל.

בתחום הבניה, החשיבה הירוקה מתחילה כבר בשלב התכנון המתחשב בתנאי האקלים והסביבה- בחירת האתר, הכיוונים וגודלם של הפתחים (דלתות, חלונות) תוך מתן דגש להגדלת האפשרות לתאורה טבעית (ניצול אנרגיית השמש), להשגת מקסימום הצללה או לניצול אופטימאלי של המסה התרמית.

בחירת החומרים הינה משמעותית מאד בהיבטי איכות סביבה גם כן- הבניה בחומרי עץ הינה אקולוגית יותר ומושתתת על עץ המגיע מיערות 'מתועשים' באירופה וצפון אמריקה-  יערות אשר יוצרו במיוחד לצורכי תעשייה. העץ אף צורך פחות אנרגיה (מזו הנדרשת בבטון) בתהליך העיבוד שלו ואף מייצר פחות זיהום של אוויר ושל מים.

בשלב הביצוע (הבניה עצמה) תהליך הבניה נקי יותר ואינו מזהם את האוויר כמו בבניה קונבנציונאלית.

אנו שמחים לומר, שלא כמו רוב החברות לבניה בעץ-  אנו משתמשים בחומרי מעטפת המתאימים לכל תנאי אקלים ואינם דורשים תחזוקה- לוחות פלנקים על בסיס צמנט או עץ (אלא אם הלקוח בוחר אחרת).

כידוע, בניה קלה אשר אינה 'נשענת' על בטונים (לבד מהיסודות והממ"ד) מספקת בידוד תרמי מצוין אשר מאפשר השגת תוצאות מהירות יותר בבואנו לחמם/לקרר את המבנה ובכך מאפשרת הגדלת היעילות האנרגטית של המבנה והובלה לחסכון משמעותי באנרגיה.

שבירת קירות לצורך ביצוע שינויים במבנה או בתשתיות (חשמל, מים) הינו תהליך קל ונקי הרבה יותר מבבית רגיל.

במהלך תהליך הבניה, אנו מקפידים הקפדה יתרה על ניקיון האתר, ניצול חומרים יעיל (להקטנת פסולת הבניין ולמחזור ושימוש נוסף בשאריות העץ), איסוף הפסולת בסיומו של יום עבודה והטמנתה במקומות המיועדים לכך.

בפעולות אלה של בניה בת קיימא אנו חותרים לצמצום מקסימאלי של השפעת המבנים על הסביבה ושמירה על משאביה הטבעיים.

לפרטים נוספים צרו קשר:
יריב אלראי 052-2898582

2016-03-17T20:38:16+00:00